تارت موس ريواس و توت‌فرنگي

مواد لازم رولت دورنگ:
آرد 1 پيمانه، 125 گرم
بيكينگ‌پودر 1 قاشق چايخوري
شكر 1 پيمانه، 225 گرم
تخم‌مرغ 4 عدد
روغن‌مايع 2 قاشق سوپخوري
وانيل يك‌چهارم قاشق چايخوري
رنگ‌خوراكي 2 قطره
مواد مياني:
ريواس 400 گرم
شكر يك‌و نيم پيمانه،337 گرم
آب 2 پيمانه
توت‌فرنگي 250 گرم
زرده تخم‌مرغ 3 عدد
خامه 250 گرم
شكلات سفيد شيري 150 گرم
ژلاتين يك‌و نيم قاشق سوپخوري
پودر ژله توت‌فرنگي 1 بسته
طرز تهيه:
1ـ آرد و بيكينگ‌پودر را 2 بار با هم الك كرده و كنار بگذاريد. 2ـ زرده و سفيده تخم‌مرغ‌ها را از هم جدا كنيد. سفيده‌ها را با همزن برقي بزنيد تا كف كند. يك چهارم پيمانه شكر را اضافه كرده همچنان به زدن ادامه دهيد تا كاملاً سفيد و برفي شود، سپس زرده‌هاي تخم‌مرغ و روغن‌مايع و وانيل را اضافه كنيد و با دور كند همزن بزنيد تا مايه صاف و يك‌دست شود. 3ـ بعد آرد الك شده را اضافه كرده و با ليسك به صورت دوراني مايه را هم بزنيد تا كاملاً صاف و يك‌دست شود. مايه را به دو قسمت تقسيم كرده و به يك قسمت آن رنگ خوراكي سبز يا قرمز اضافه كرده و به آرامي مخلوط كنيد تا مايه رنگ بگيرد. دو مايه را در دو كيسه جداگانه با قيف ساده بريزيد.4ـ در سيني فر كاغذ انداخته و آن را چرب و آردپاشي كنيد. به صورت نواري از كناره سيني يك رديف مايه ساده و يك رديف مايه رنگي بريزيد تا تمام سيني پر شود. سيني را در فر با حرارت 170 درجه سانتي‌گراد مدت 10 الي 12 دقيقه قرار دهيد. بعد از سرد شدن آن را از كاغذ جدا كرده و به اندازه ارتفاع قالب ببريد. ابتدا ديواره قالب و بعد كف قالب را با رولت پخته شده پوشانده و بعد با مايه پر كنيد.
طرز تهيه مواد مياني:
1ـ ريواس را شسته و خرد ، سپس با شكر و 1 پيمانه آب آن را بپزيد، تا حدي كه نرم شود و شربت كمي قوام بيايد. (يعني يك‌چهارم آب تبخير شود) ريواس را كنار بگذاريد كنار تا خنك شود، سپس همراه توت‌فرنگي تازه آن را پوره كنيد. 2ـ زرده‌هاي تخم‌مرغ را با همزن برقي بزنيد تا سفيد شود، سپس شربت داغ ريواس را به زرده‌ها اضافه كرده و همچنان بزنيد تا كاملاً كرمي غليظ به دست آيد. خامه را هم به كرم اضافه كنيد تا مايه صاف و يك دست شود. 3ـ شكلات و ژلاتين را به طريق بن‌ماري (حرارت غيرمستقيم) آب كنيد و به ريواس و توت‌فرنگي پوره شده اضافه كرده و با ليسك مايه را يك‌دست كنيد. مايه ريواس و زرده‌ها و خامه را با هم مخلوط كرده و در قالب بريزيد و يكي‌دوساعت در يخچال بگذاريد. بعد ژله نيمه آماده را روي آن ريخته و در يخچال بگذاريد تا كاملاً خودش را بگيرد. به دلخواه با خامه و ريواس و توت‌فرنگي تزيين و سرو كنيد.
پودر ژله را در ظرفي ريخته و يك‌دوم پيمانه آب‌جوش روي آن ريخته و با قاشق بزنيد تا كاملاً حل شود، سپس يك‌دوم پيمانه آب‌يخ اضافه كرده و در جاي خنك قرار دهيد. تا كمي خودش را بگيرد.

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !