دسر ژله و انار

موادلازم:
خامه صبحانه 700 گرم
پودر ژلاتين 3 قاشق چاي‌خوري
شكر 100 گرم
وانيل يك هشتم قاشق چايخوري
پودر ژله‌ي انار 50 گرم
آب 1 پيمانه
انار دانه شده به مقدار دلخواه
طرز تهیه:
3 قاشق سوپ‌خوري از خامه صبحانه را داخل ظرف كوچكي ريخته و پودر ژلاتين را روي آن پاشيده و كنار بگذاريد تا حالت اسفنجي شود. بقيه خامه صبحانه را داخل ظرف مناسبي ريخته و با شكر مخلوط كرده و روي شعله ملايم قرار داده تا شكر حل شود و خامه به جوش آيد بعد از چند جوش،‌ مواد را از روي شعله برداشته و بلافاصله ژلاتين اسفنجي شده را اضافه كنيد. قالبي كه ميان آن خالي است را انتخاب كرده و كاملاً‌ با روغن مايع چرب كرده و مواد را داخل آن ريخته و به مدت 3 تا 4 ساعت داخل يخچال قرار دهيد تا كاملاً‌ بسته شود. سپس قالب را داخل آب گرم فرو برده و دسر را به ظرف مورد نظر منتقل كنيد.
پودر ژله را در نصف ليوان آب گرم حل كرده و سپس نصف ليوان آب سرد را به آن اضافه كنيد و كنار بگذاريد تا كاملاً‌ خنك شود (درصورت حل نشدن ذرات پودر ژله، مي‌توانيد ظرف ژله را روي بخار آب قرار دهيد تا ذرات بافي‌مانده روي بخار آب حل شوند). داخل حفره دسر را با انار دانه شده پر كرده و روي آن را ژله انار خنك شده پر كنيد و در يخچال بگذاريد تا ژله داخل دسر هم ببندد و بعد سرو كنيد.
اين دسر را داخل ليوان نيز مي‌توانيد آماده كنيد به اين صورت كه تا نيمه ليوان را با ژله خامه‌اي پركرده و داخل يخچال قرار داده تا نيم‌بند شود سپس انار دانه شده و ژله خنك شده را روي آن ريخته و مجدداً‌ داخل يخچال قرار دهيد تا كاملاً بسته شود.

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !