شیرینی فلورنتینا

shirini

كره                                                                                                     3/4پيمانه(120 گرم)

 پودر قند                                                                                            يك پيمانه(115 گرم)

 تخم‌مرغ                                                                                                             يك عدد

 وانيل شكري                                                                                       1/4قاشق چايخوري

 آرد ذرت                                                                                                       دو پيمانه

آرد گندم                                                                                                        يك پيمانه

 بيكينگ‌پودر                                                                                      يك قاشق چايخوري(سه گرم)

رنگ‌هاي مجاز خوراكي                                                                                   چند قطره

طرز تهیه

كره و پودر قند را با همزن برقي زده تا لطيف شود. تخم‌مرغ  و وانيل را افزوده، با همزن مي‌‌زنيم تا كرم رنگ شود. آرد ذرت، آرد گندم و بيكينگ‌پودر را مخلوط و الك كرده و به تدريج به مواد بالا اضافه مي‌‌كنيم(با دست به آرامي مخلوط مي‌‌كنيم) تا خمير به دست نچسبد. خمير را با چند قسمت تقسيم كرده و با رنگ‌هاي خوراكي رنگي مي‌كنيم. از خمير به اندازه فندق برداشته، در دست گرد كرده و داخل سيني فر پنج عدد از گلوله‌ها را كنار هم چيده و وسط آنان يك گلوله رنگ ديگر قرار مي‌‌دهيم، به اين ترتيب شيريني‌ها را به شكل گل پنج پر تزيين مي‌‌نماييم. سپس با فاصله در سيني چيده، سيني را در طبقه وسط فري كه از يك ربع قبل با حرارت 175 درجه سانتي‌گراد گرم كرده‌ايم، به مدت 15 الي 20 دقيقه قرار مي‌‌دهيم تا شیرینی‌ها بپزد. پس از پخت شيريني‌ها را روي پنجره سيمي قرار داده تا خنك شوند.

یک دیدگاه در "شیرینی فلورنتینا"

  1. آذر دخت گفت:

    تشکر میکنم بابت مطالب خوب و مفید

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !