ژله تزريقي

zhele

مواد لازم

ژله آلوئه‌ورا                                  دو بسته

 آب‌جوش                                     دو پيمانه

 خامه صبحانه                              يك پيمانه

رنگ‌هاي خوراكي                         به ميزان لازم

سرنگ                                      چهار عدد

 شير                                       2/3 پيمانه

ژله آناناس                                 نصف بسته

 طرز تهیه

ژله آلوئه‌ورا را با آب‌جوش مخلوط كرده، روي حرارت ملايم قرار داده و به مدت پنج دقيقه هم زده تا يك‌دست شود، سپس از روي حرارت برداشته پس از كمي خنك شدن داخل ظرف نشكن گودي ريخته، به مدت سه ساعت در يخچال مي‌گذاريم تا ژله فرم بگيريد. خامه را در چهار ظرف ريخته و با رنگ‌‌هاي خوراكي به دلخواه رنگ مي‌كنيم. پس از مخلوط كردن رنگ‌ها با خامه اگر سفت بود مقدار كمي شير افزوده تا كمي رقيق شود، (به صورتي كه بتواند به آرامي از سرنگ خارج شود) سرنگ‌ها را از خامه رنگي پر كرده، سر سوزن سرنگ‌ها را وصل مي‌كنيم. ژله را از يخچال بيرون آورده، به چهار قسمت مثلث فرضي تقسيم كرده و از لبه مثلث شروع مي‌كنيم. سر سرنگ را به طور مستقيم تا نيمه ژله به آرامي فرو برده و با فشار دادن بيستوله سرنگ و بيرون آمدن خامه همزمان سرنگ را بيرون آورده، به اين ترتيب يك خط رنگي مانند پرچم گل داخل ژله ايجاد مي‌شود، به اين ترتيب همين کار را  مجددا كنار هم انجام داده و دقت مي‌كنيم كه هر چه به طرف لبه ظرف مي‌رسيم سرنگ را به صورت اريب‌تر فرو برده تا پرچم‌ها زيباتر به نظر برسد (هرگاه از رنگ روي سطح ژله بيرون زده شد هر دفعه با يك دستمال مرطوب آن را پاك كنيد تا بتوانيد دقت بيشتري در حين كار داشته باشيد) و هر مثلث را به يك رنگ زده تا تمام سطح ژله پر شود، باقي مانده شير را گرم كرده، با ژله آناناس مخلوط مي‌كنيم، سپس روي حرارت ملايم قرار داده تا مخلوط يك‌دست شود. از روي حرارت برداشته پس از خنك شدن روي ژله آلوئه‌ورا ريخته و به مدت دو ساعت داخل يخچال مي‌گذاريم تا ژله فرم بگيرد، سپس ته ظرف نشكن را داخل آب داغ يك لحظه فرو برده تا ژله از ظرف جدا شود، ظرف مسطحي را روي ظرف گذاشته و برگردانده تا ژله از آن جدا شود و به دلخواه دور آن را تزيين و سرو مي‌نماييم.

یک دیدگاه در "ژله تزريقي"

 1. تهران قلم گفت:

  قابل توجه فروشندگان لوازم قنادی و آموزشگاه های شیرینی پزی
  • خود نویس فرانسوی رینولدز Reynolds جهت نگارش و تزیین خمیر های فوندانت،مارسیپان و ژله های تصویری و تزریقی اکنون در ایران موجود میباشد.
  • پارتی 2400 عددی هر عدد 6500 تومان + جایزه ویژه دو دستگاه تبلت 3g هفت اینچ.
  • پارتی 1200 عددی هر عدد 8500 تومان + جایزه ویژه یک دستگاه تبلت 3g هفت اینچ.
  • پارتی 600 عددی هر عدد 10000 تومان + 10 عدد خود نویس رایگان.
  • پارتی 20 عددی هر عدد 12000 تومان.
  • هزینه ارسال به عهده مشتری میباشد.
  نکته مهم:بعد از استفاده از خودنویس فقط با آب سرد شسته شود.

  تهران قلم:مرکز تهیه و توزیع نوشت افزار و لوازم مهندسی و نماینده رسمی خودکار و خودنویس های معتبر جهان

  مرکز پخش:بازار بزرگ تهران،خیابان 15 خرداد،بازار آهنگران،کوچه مسجد جامع،پاساژ ابن الرضا(ع) طبقه همکف پلاک 19 تلفن: 55602463 55617016

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !