کوفته با برنج

2

مواد لازم براي پنج نفر

 گوشت چرخ‌كرده:                              450 گرم

پياز:                                              يك عدد

تخم‌مرغ:                                         يك عدد

آرد سوخاري:                                   دو قاشق سوپخوري

نمك و فلفل سياه از هر كدام:                   نصف قاشق چايخوري

برنج: يك پيمانه  شويد:                         50 گرم

آب جوش:                                      يك و نيم پيمانه

نخودفرنگي آب‌پز:                             نصف پيمانه

كره:                                            يك قاشق سوپخوري

روغن مايع:                                   دو قاشق سوپخوري

خمير ميل‌فوي:                                200 گرم

زرده تخم‌مرغ:                                يك عدد

 طرز تهيه

برنج را كه از دو ساعت قبل با كمي نمك خيس كرده‌ايم، در آبكش ريخته تا آب آن كاملا برود. برنج را همراه با كره و روغن مايع در تابه تفت مي‌دهيم. وقتي برنج‌ها تغيير رنگ دادند آب جوش را اضافه مي‌كنيم و در تابه را مي‌بنديم. وقتي آب برنج كشيده شد، نخودفرنگي‌ و شويد ساطوري شده را افزوده، با برنج مخلوط كرده و در تابه را مي‌بنديم تا برنج دم بكشد.

گوشت چرخ‌كرده را با پياز رنده شده، تخم‌مرغ، نمك و فلفل سياه مخلوط كرده، آرد سوخاري را اضافه مي‌كنيم و خوب ورز مي‌دهيم تا گوشت چسبندگي پيدا كند. مخلوط گوشت را روي كاغذ روغني به شكل مستطيل باز مي‌كنيم. برنج پخته شده را در قسمت طول مستطيل مي‌ريزيم و گوشت را به كمك كاغذ روغني به صورت رولت مي‌پيچيم. رولت را در سيني فر قرار مي‌دهيم و سيني را در فر كه از قبل با حرارت 180 درجه سانتي‌گراد گرم كرده‌ايم، به مدت 15 الی20 دقيقه قرار داده تا رولت نيم‌‌پز شود.

خمير ميل‌فوي را به صورت نواري برش مي‌زنيم و با فاصله كنار هم مي‌چينيم و رولت را روي آنها قرار مي‌دهيم. خمير را به صورت ضربدري روي رولت مي‌آوريم. روي خميرها زرده تخم‌مرغ مي‌ماليم و دوباره رولت خمير را پيچیده و در سيني فر قرار داده و به مدت 15 الی20 دقيقه در فر مي‌گذاريم تا هم رولت كاملا پخته و هم خميرها طلايي شوند.

 نکته

گوشت را به همراه كاغذ روغني كه دور آن پيچيده‌ايد در سيني فر قرار دهيد و سپس سيني را براي پخت رولت در فر قرار دهيد. مي‌توانيد اين غذا را با سس كه از مخلوط گوجه‌فرنگي پوست كنده به همراه سير و ريحان تهيه مي‌شود، سرو كنيد.

چیزی برای گفتن دارید ؟ بگو ببینیم !